Ratuj swoje finanse w Holandii

Jak zadbać o swoje finanse? Jak mądrze obracać swoimi dochodami na koncie? O tym dowiesz się w tym artykule. Ostatnio podczas podróży do Polski w polskich przygranicznych kantorach zaskoczył mnie widok kursu wymiany walut. Chcąc wymienić EUR na PLN widniała kwota wymiany 4,00 PLN, nie wiem czy ktoś z Was wymienia po takim kursie, ale jeśli tak, to nie dość że zostajecie okradzeni, to jeszcze traktują Was jak ofiary. Kurs wymiany PLN na EUR wynosił jak wszędzie 4,70 a odwrotna wymiana nagle 4,00?! Dlatego najlepiej będzie jak ten artykuł dotrze do jak największej liczby osób, żeby przestrzec przed takimi oszustami jakimi są stacjonarni „cinkciarze”. 

W artykule przedstawimy Ci najlepsze opcje kantorów wymiany walut, konta oszczędnościowe na 8%, lokaty oraz konta walutowe. Pójdziemy najmniejszą linią oporu i przedstawimy tylko te najkorzystniejsze oferty. Każdy z Was posiada konto bankowe polskie lub holenderskie, ale nie wie jak mądrze oszczędzać i zarządzać swoimi dochodami. Większość z Was to co zarobi to odkłada, ale przecież warto odkładać to konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 8%, a po co pieniądze mają bezczynnie leżeć na koncie? Wypłacić z konta oszczędnościowego możesz w każdej chwili, dodawać środki również możesz w każdej chwili, a takie 8%. Odkładając przykładowo po 400€ miesięcznie do konta oszczędnościowego masz po 12 miesiącach 1800 zł. Chyba lepiej mieć te 1800 zł niż 0 zł?

Jakie konta oszczędnościowe najlepsze?

Aby móc korzystać z konta oszczędnościowego trzeba posiadać konto w danym banku. 
Jeśli już założysz konto w wybranym przez Ciebie banku, to następnie musisz otworzyć konto oszczędnościowe. Tego typu konta w każdym banku są darmowe, bez problemu to zrobisz gdy się zalogujesz w bankowości. Na konto oszczędnościowe możesz wpłacać kiedy chcesz i tak samo wypłacać kiedy chcesz. Jednak gdy wypłacisz przed upływem określonego czasu, to część Twoich zysków spada, dlatego ważne jest aby starać się nie ruszać tych pieniędzy.

Konta walutowe, które najlepsze?

Aby posiadać konto walutowe, trzeba również posiadać konto osobiste w danym banku. Na chwilę obecną Alior Bank daje możliwość założenia konta walutowego bez konta osobistego. Ale w przypadku gdy interesuje Cię lokata lub konto oszczędnościowe, to warto wybrać konto osobiste w Alior Banku.

Lokata, najlepszy wybór na oszczędzanie długoterminowe

Jeśli zamierzasz odkładać pieniądze i ich nie ruszać, to najlepszym rozwiązaniem będzie założenie lokaty. Lokata nic Cię nie kosztuje, a jedynie jeśli wypłacisz przedwcześnie pieniądze to utracisz jedynie część lub całość odsetek. Także żadnych strat.

Zostaw komentarz